ADELE & SABINE (1874) [no]

ADELE & SABINE (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
ADELE & SABINE
ex italiensk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1874
Byggested: Varuzza, Italia
Ombygging: Ombygget 1884
Endelig skjebne: Savannah - Rotterdam , harpiks, terpentin. Strandet, vrak 1897 30/11 ved Ostende [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:11 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2fc688fe-f369-404d-a7dc-f971829bb4cf | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADELE & SABINE
Norwegian bokmål

Other name
ADELE & SABINE italiensk s.n.

-Name
ADELE & SABINE
Norwegian bokmål

-Specified
italiensk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ADELE & SABINE
ex italiensk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1874
Byggested: Varuzza, Italia
Ombygging: Ombygget 1884
Endelig skjebne: Savannah - Rotterdam , harpiks, terpentin. Strandet, vrak 1897 30/11 ved Ostende
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
724 brt
698 netto
Mål: 141,9 - 31 - 19,9 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Skien 1874-97

Skipsfører:

Flood 1874-74
M. Pedersen 1874-
J. Jørgensen 1886-
I. Christophersen 1897-97
Widlund 1897

Eier:

H. Houen & Co. 1874-
H. Houens Enke -1884
Nils P. Høyer 1884-97

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 724 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
724
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 698 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
698
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 141,9 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
141,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 31 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
31
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 19,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
19,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1874 Varuzza, Italia
1874

-Timespan
1874

--Earliest time
1874
-Dating comment
1874
Norwegian bokmål

-Place reference
Varuzza, Italia

--Place (text)
Varuzza, Italia
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål