Grünthal, Johannes (1883 - ) [et]

Grünthal, Johannes (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
30/04/2019 13:03:15
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2e127218-cb99-4be4-8f23-2752d98a05f6 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Grünthal, Johannes
Estonian

First name
Johannes
Estonian

Last name
Grünthal
Estonian

Other name
Kalda

-Name
Kalda
Estonian

Birth
02.08.1883
või 01.08.1883

-Time
02.08.1883
-Dating comment
või 01.08.1883
Estonian

Life role
Photographer 1902 1944?
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2104. leht 1,4

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1902 1944?

--Earliest time
1902
--Latest time
1944?
-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2104. leht 1,4
Estonian

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Occupation
fotograaf
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2104. leht 1,6

-Description
fotograaf
Estonian

-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2104. leht 1,6
Estonian
Activity
Töötas fotostuudios
1911-1934- Haapsalu; (1910- Nunne 3, Tallinn; -(1913)-1915 Suur Promenaad Kelleri maja, Haapsalu; 1915-(1925) Suur-Mere tänav Kelleri maja, Haapsalu; (1925)-(1930) Karja 27, Haapsalu; 1929-(1944)- Kalda 31, Haapsalu

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
1911-1934- Haapsalu; (1910- Nunne 3, Tallinn; -(1913)-1915 Suur Promenaad Kelleri maja, Haapsalu; 1915-(1925) Suur-Mere tänav Kelleri maja, Haapsalu; (1925)-(1930) Karja 27, Haapsalu; 1929-(1944)- Kalda 31, Haapsalu
Estonian

Education
1902-1903 õppinud fotograafiat Tiidermanni juures (Viru tn 14, Tallinn); 1907-1910 õppinud J. Hallikase juures (Viru tn 14, Tallinn)

-Description
1902-1903 õppinud fotograafiat Tiidermanni juures (Viru tn 14, Tallinn); 1907-1910 õppinud J. Hallikase juures (Viru tn 14, Tallinn)
Estonian

Residence
Kalda tn 31, Haapsalu
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2104. leht 1

-Description
Kalda tn 31, Haapsalu
Estonian

-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2104. leht 1
Estonian
Has works/objects at
Läänemaa Muuseum, Tartu Ülikooli Kunstiajalooline Fotokogu

-Set
Läänemaa Muuseum, Tartu Ülikooli Kunstiajalooline Fotokogu
--Description
Läänemaa Muuseum, Tartu Ülikooli Kunstiajalooline Fotokogu
Estonian

Note
1936 perekonnanimi eestistatud (Kalda); 28.01.1937 Tallinna tööoskusameti registreerimise tunnistus fotograafia alal; sisse kantud "Eesti Foto-Almanaki" 1929. a kutseliste fotograafide nimistusse; oli Haapsalus ka mitmete fotograafide õpetajaks sh Lydia Taremi.
Estonian

Topic









Catalan | Valencian





English

Swedish

Estonian

Danish

French


Spanish

Italian

Bulgarian

Catalan | Valencian

Lithuanian

Dutch



English

Swedish

Estonian







Catalan | Valencian





English

Swedish

Estonian







Catalan | Valencian





Reference
Kaljula Teder, "Eesti fotograafia teerajajaid". Eesti Raamat, Tallinn, 1972.
Estonian

Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2104
Estonian

-Text
Talis Vare. Ilupiltnikud endisaegses Haapsalus.
Estonian