Description
AGDA
ex dansk MARY JOSÉ
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1876
Byggested: Dumbarton, Skottland
Verft: Birrel, Stenhouse & Co.
Endelig skjebne: Barbados - Progreso, ballast. Strandet 1915 16/9 på Isla de Linos, Cuba. Reparert 1917. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:16 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2de81cc6-f6af-439d-b2a6-5e3c25072fdd | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGDA
Norwegian bokmål

Other name
MARY JOSÉ dansk

-Name
MARY JOSÉ
Norwegian bokmål

-Specified
dansk
Norwegian bokmål

Description
AGDA
ex dansk MARY JOSÉ
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1876
Byggested: Dumbarton, Skottland
Verft: Birrel, Stenhouse & Co.
Endelig skjebne: Barbados - Progreso, ballast. Strandet 1915 16/9 på Isla de Linos, Cuba. Reparert 1917.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
634 brt
566 netto
Mål: 177,0 - 29,3 - 17,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiansand 1905-15

Farter:

Copra trade

Skipsfører:

Iversen 1905-
K. M. Olsen 1905-
Ellingsen 1909
Thv. Th Thorjussen 1912-

Eier:

K. F. Langfeldt 1905-15 (Red. A/S Agda)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 634 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
634
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 566 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
566
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 177,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
177,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 29,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
29,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 17,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
17,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1876 Dumbarton, Skottland @ Birrel, Stenhouse & Co.
1876

-Timespan
1876

--Earliest time
1876
-Dating comment
1876
Norwegian bokmål

-Place reference
Dumbarton, Skottland @ Birrel, Stenhouse & Co.

--Place (text)
Dumbarton, Skottland @ Birrel, Stenhouse & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål