Description
ALART
ex canadisk ROGEROFT
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1869
Byggested: Brauville, Nova Scotia, Canada
Verft: L. Delap, R. Mills
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1892((?)/94(?) 14/11 mellom Pernambuco og Parabyca [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:19 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2ad62906-e07c-4b18-8523-43dc48c6a9bd | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALART
Norwegian bokmål

Other name
ROGEROFT canadisk

-Name
ROGEROFT
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål

Description
ALART
ex canadisk ROGEROFT
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1869
Byggested: Brauville, Nova Scotia, Canada
Verft: L. Delap, R. Mills
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1892((?)/94(?) 14/11 mellom Pernambuco og Parabyca
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
619 brt
574 netto
Mål: 139 - 30 - 18,3 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tjølling, Sandefjord 1887-1892/94

Skipsfører:

A. C. Olsen 1887-

Eier:

E. Olsen-Rød 1887-
J. & A. Andersen -1892/94

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 619 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
619
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 574 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
574
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 139 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
139
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 30 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
30
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 18,3 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
18,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1869 Brauville, Nova Scotia, Canada @ L. Delap, R. Mills
1869

-Timespan
1869

--Earliest time
1869
-Dating comment
1869
Norwegian bokmål

-Place reference
Brauville, Nova Scotia, Canada @ L. Delap, R. Mills

--Place (text)
Brauville, Nova Scotia, Canada @ L. Delap, R. Mills
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål