Bentsen, Ole (1881 - ) [no]

Bentsen, Ole (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/01/2017 12:59:45
12/01/2019 01:24:28
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/1eba737d-0485-4bf4-aa97-a0700b2b8e7c | RDF/XML | JSON-LD
Name
Bentsen, Ole
Norwegian bokmål

First name
Ole
Norwegian bokmål

Last name
Bentsen
Norwegian bokmål

Alternative name
Bentson, Ole
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1881

-Time
1881
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født på Økland. Utdannet seg først til fotograf i Bergen, men utvandret så i ung alder til Amerika. Bildene er tatt da han i midten av 20-årene var hjemme. Han fotograferte for det meste hus med folk i forgrunnen. Samlingen etter ham er gitt av Herman Økland til Bømlo biletarkiv.

Virkested:
1927: Bømlo

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Skjema 16.1.1985

Skjema og brev 23.09.1992

Haugesunds Avis 29.08.1977 og 27.10.1977
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål