Christin, Jaan (1863 - 1919) [et]

Christin, Jaan (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
23/04/2019 10:45:29
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/1e32bdc0-4fe7-4bca-885b-c8dcfe4181c7 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Christin, Jaan
Estonian

First name
Jaan
Estonian

Last name
Christin
Estonian

Other name
Kristin, Johann

-Name
Kristin, Johann
Estonian

Birth
1863
Eestimaa kuberneri kantselei, EAA.29.2.4540; Liibek 2010, lk 142

-Time
1863
-Source
Eestimaa kuberneri kantselei, EAA.29.2.4540; Liibek 2010, lk 142
Estonian
Death
11.12.1919

-Time
11.12.1919
Life role
Photographer 1890? 1910?
Liibek 2010, lk 132,160,202

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1890? 1910?

--Earliest time
1890?
--Latest time
1910?
-Source
Liibek 2010, lk 132,160,202
Estonian

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Biography

vend - Hans Christin; tädimehe vend - Jakob Livenström; (isa - Jüri Kristin)

Estonian

Parent Of
Related to
-Other actor
-Specification
tädimehe vend
Estonian

Activity
Töötas fotostuudios
Pärast 1884 Kauguri, Valmiera; 02.1890- Hans Kristini ateljees, Endla tn 139, Kaarli kiriku vastas, Tallinn; 1893-1911 Narva; 1894-1903 Jürgensoni majas, Aia tn ja Narva mnt nurgal, maja nr 573, Tallinn (endine O. Rieckhoffi ateljee); 1896-1911 Narva-Jõesuu; 1911- Tallinn; Heinrichseni majas, Viru tn 380 (Viru t 17), Tallinn
Liibek 2010, lk 132

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
Pärast 1884 Kauguri, Valmiera; 02.1890- Hans Kristini ateljees, Endla tn 139, Kaarli kiriku vastas, Tallinn; 1893-1911 Narva; 1894-1903 Jürgensoni majas, Aia tn ja Narva mnt nurgal, maja nr 573, Tallinn (endine O. Rieckhoffi ateljee); 1896-1911 Narva-Jõesuu; 1911- Tallinn; Heinrichseni majas, Viru tn 380 (Viru t 17), Tallinn
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 132
Estonian
Pildistamistööd
09.1891 andis vendade Kristinite ateljee teada, et pildistatavad Kopli ja Kalamaja kalmistul hauakive, monumente

-Type of activity
Pildistamistööd
Estonian

-Description
09.1891 andis vendade Kristinite ateljee teada, et pildistatavad Kopli ja Kalamaja kalmistul hauakive, monumente
Estonian

Education
1881 siirdusid vennad Kristinid fotograafiat õppima Jakob Livenströmi ateljeesse, Valmiera lähedal Kauguris
Liibek 2010, lk 132

-Description
1881 siirdusid vennad Kristinid fotograafiat õppima Jakob Livenströmi ateljeesse, Valmiera lähedal Kauguris
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 132
Estonian

Residence
Kauguri; Tallinn; Narva
Liibek 2010, lk 97,132,133,134,137,138,142,160

-Description
Kauguri; Tallinn; Narva
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 97,132,133,134,137,138,142,160
Estonian
Note
01.04.1894 luba ateljee avamiseks Tallinnas, Aia tn; pärast Kaugurist naasmist oli tõenäoliselt mõne Tartu fotograafi abiline; 1903 ostis Jaan Livenström Kristinite Tallinna ateljee Aia t 4/13; pärast vend Hansu surma pidas ateljeed edasi Jaan, peale Jaani surma 1919 läks Kristinite fotopärand vendade Parikaste kätte; 1919 ostsid Parikased 8000 marga eest 2500 J. Kristini negatiivi; Kristinid pidasid pärast 1884 lühikest aega J. Livenströmi ateljeed Kauguris omal käel; 1899 teatasid Kristinid, et nad teevad "silmapilklisi üleswõtmisi igal ajal nõndanimetatud wälgutule walgustusel" - esimesed konkreetsemad andmed välkvalguse kasutamise kohta Eestis; Kristinid olid ühed esimestest fotograafidest, kes avalikult afi"eerisid enda kuulumist eestlaste hulka; Kristinite ateljeedes said koolituse mitmed eesti soost fotograafid; 1900 otsisid Kristinid oma ateljeesse õpilaseks 15"16-aastast koolitatud noormeest

(Märkuste viide: Liibek 2010, lk 132,138,149)
Estonian

Reference
Tõnis Liibek, Fotograafiakultuur Eestis 1839-1895. Doktoritöö. Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, 2010
Estonian

Valdeko Vende. Eesti fotograafi ajaloost X. Kristinid. // Sirp ja Vasar.
Estonian