Description
ADRIATIC
ex canadisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1870
Byggested: New Glasgow, Nova Scotia, Canada
Verft: J. R. McRae
Ombygging: Ombygget 1875
Endelig skjebne: Forlatt 1888(?) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:14 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/1c484cf3-e795-44ad-bd98-20abb0fc32c4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADRIATIC
Norwegian bokmål

Other name
ADRIATIC canadisk s.n.

-Name
ADRIATIC
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ADRIATIC
ex canadisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1870
Byggested: New Glasgow, Nova Scotia, Canada
Verft: J. R. McRae
Ombygging: Ombygget 1875
Endelig skjebne: Forlatt 1888(?)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
437 netto
Mål: 144,0 - 31,8 - 12,8
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Svelvik 1875-88

Skipsfører:

Jørgensen -1888

Eier:

H. E. Erichsen 1875
Otto Jørgensen 1886/88

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 437 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
437
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 144,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
144,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 31,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
31,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 12,8 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
12,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1870 New Glasgow, Nova Scotia, Canada @ J. R. McRae
1870

-Timespan
1870

--Earliest time
1870
-Dating comment
1870
Norwegian bokmål

-Place reference
New Glasgow, Nova Scotia, Canada @ J. R. McRae

--Place (text)
New Glasgow, Nova Scotia, Canada @ J. R. McRae
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål