Thomson, Voldemar (1881 - 1965) [et]

Thomson, Voldemar (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
28/03/2018 21:57:49
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/13b28e22-2bdc-42b6-9892-d445719e183a | RDF/XML | JSON-LD
Name
Thomson, Voldemar
Estonian

First name
Voldemar
Estonian

Last name
Thomson
Estonian

Other name
Tomson, Woldemar

-Name
Tomson, Woldemar
Estonian

Birth
1881
Liibek 2010, lk 140; Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.4269, leht 3 (V. Thomsoni tõend aastast 1936 A. Maido õppimise kohta tema fotoäris Promenaadi tn 8, Tartus 1911.-1914. aastal)

-Time
1881
-Source
Liibek 2010, lk 140; Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.4269, leht 3 (V. Thomsoni tõend aastast 1936 A. Maido õppimise kohta tema fotoäris Promenaadi tn 8, Tartus 1911.-1914. aastal)
Estonian
Death
1965
"Eesti Vabadussõda valguspiltides" (koostaja: Karl Kesa) 1926. http://tallinn.ester.ee/record=b2336108~S1*est

-Time
1965
-Source
"Eesti Vabadussõda valguspiltides" (koostaja: Karl Kesa) 1926. http://tallinn.ester.ee/record=b2336108~S1*est
Estonian

Life role
Photographer 1904? 1940?
Vanumuise etenduste fotod 1910-1920 Tartu Linnamuuseumis TM F 147; Voldemar Thomsoni fotode seeria Eesti Rahva muuseumis ERM Fk 235:1-34

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1904? 1940?

--Earliest time
1904?
--Latest time
1940?
-Source
Vanumuise etenduste fotod 1910-1920 Tartu Linnamuuseumis TM F 147; Voldemar Thomsoni fotode seeria Eesti Rahva muuseumis ERM Fk 235:1-34
Estonian

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Biography

isa - Jaan Tomson (Thomson)

Biograafia viide: Liibek 2010, lk 140

Estonian

Occupation
fotograaf; -1936- Tartu linna käsitöö-instruktor
Helge Kjellins baltiska samling. Riksarkivet, Vol 78; Liibek 2010, lk 140; Voldemar Thomsoni fotode seeria Eesti Rahva Muuseumis ERM Fk 235:1-34

-Description
fotograaf; -1936- Tartu linna käsitöö-instruktor
Estonian

-Source
Helge Kjellins baltiska samling. Riksarkivet, Vol 78; Liibek 2010, lk 140; Voldemar Thomsoni fotode seeria Eesti Rahva Muuseumis ERM Fk 235:1-34
Estonian
Activity
Töötas fotostuudios
10.1904- Werschbitzki majas, Viru tn, Tallinn; -1911-1914- Promenaadi 8, Tartu; -1923 allrentnikuna Heirich Riedeli ateljees Jaani tn 18 (praegune Ülikooli tn Pirogovi plats, maja pole säilinud); 1924- Aia (Vanemuise) tn 52-1, Tartu
http://www.kirmus.ee/Asutus/fotonimestik.php

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
10.1904- Werschbitzki majas, Viru tn, Tallinn; -1911-1914- Promenaadi 8, Tartu; -1923 allrentnikuna Heirich Riedeli ateljees Jaani tn 18 (praegune Ülikooli tn Pirogovi plats, maja pole säilinud); 1924- Aia (Vanemuise) tn 52-1, Tartu
Estonian

-Source
http://www.kirmus.ee/Asutus/fotonimestik.php
Estonian
Pildistamistööd
1912 pildistas Eesti Rahva Muuseumi ülesandel Tartus Vanemuise teatris toimunud Setu õhtu esinejaid ja etendust; 1910-1920 pildistas Vanemuise teatri etendusi

-Type of activity
Pildistamistööd
Estonian

-Description
1912 pildistas Eesti Rahva Muuseumi ülesandel Tartus Vanemuise teatris toimunud Setu õhtu esinejaid ja etendust; 1910-1920 pildistas Vanemuise teatri etendusi
Estonian

Residence
-1904- Tallinn; -1924- Tartu, Aia (Vanemuise) tn 52, korter 1; 1911-1936- Tartu, Promenaadi tn 8, Ülikooli tn 34 ja Soola tn 2
Liibek 2010, lk 140

-Description
-1904- Tallinn; -1924- Tartu, Aia (Vanemuise) tn 52, korter 1; 1911-1936- Tartu, Promenaadi tn 8, Ülikooli tn 34 ja Soola tn 2
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 140
Estonian
Has works/objects at
Eesti Rahva Muuseum

-Set
Eesti Rahva Muuseum
--Description
Eesti Rahva Muuseum
Estonian

Note
Valmistas mitmesuguseid diapositiivide (valguspiltide)seeriaid: nt. "Eesti Vabadussõda valguspiltides" (koostaja: Karl Kesa) 1926, "Kirja ja raamatu ajalugu & raamatukogud: valguspiltides" (koostaja: Friedrich Puksoo), Eesti Haridusliit 1927. Vahendas Saksamaal toodetud värvilisi diapositiive kunstireprodega;

(Märkuste viide: http://www.kirmus.ee/Asutus/fotonimestik.php; Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.4269, leht 3)
Estonian

Reference
Kirja ja raamatu ajalugu & raamatukogud: valguspiltides (koostaja: Friedrich Puksoo), Eesti Haridusliit 1927. http://tallinn.ester.ee/record=b1252652~S1*est
Estonian

Tõnis Liibek, Fotograafiakultuur Eestis 1839-1895. Doktoritöö. Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, 2010
Estonian