Kohtitsky, Friedrich (1887 - 1944) [et]

Kohtitsky, Friedrich (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
March 28, 2018 8:25:43 PM CEST
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/05253667-bd7b-432c-a2ee-42595658406a | RDF/XML | JSON-LD
Name
Kohtitsky, Friedrich
Estonian

First name
Friedrich
Estonian

Last name
Kohtitsky
Estonian

Other name
Kochtitsky; Kohava, Priidu

-Name
Kochtitsky; Kohava, Priidu
Estonian

Birth
20.10.1887 Lihula vald, Kinksi, Karbal

-Time
20.10.1887
-Place reference
Lihula vald, Kinksi, Karbal

--Place (text)
Lihula vald, Kinksi, Karbal
Estonian
Death
1944 vangilaagris Euroopas

-Time
1944
-Place reference
vangilaagris Euroopas

--Place (text)
vangilaagris Euroopas
Estonian
Life role
Photographer 1912 1940?

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1912 1940?

--Earliest time
1912
--Latest time
1940?
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Biography

abikaasad - 1. abielu 1914-1923 Anna Rangis; 2. abielu 1928 Magda Meenkof (1909-...); isa - Karl Kochtitsky (1844-, Pivarootsist); ema - Miina Treublut (1842-..., Virtsust); lapsed - Hilja (1918), Lehte (1923)

Estonian

Occupation
V-k õp Tagavere Vidrukal 1907-1909, Suure-Rõudes 1909-1911, Lihula Penijõel 1911-1918, I~ms-s 1914-1917 (kaardiv Kexholmi tagav.pat kirj), Venem-l 1918-1921, Saue algk juh 1921-1928, EöpL karsk.sekr ja Lootusringi Juhi tegevtoim 1928-1931, Haimre Kasti algk juh 1931-1932.

-Description
V-k õp Tagavere Vidrukal 1907-1909, Suure-Rõudes 1909-1911, Lihula Penijõel 1911-1918, I~ms-s 1914-1917 (kaardiv Kexholmi tagav.pat kirj), Venem-l 1918-1921, Saue algk juh 1921-1928, EöpL karsk.sekr ja Lootusringi Juhi tegevtoim 1928-1931, Haimre Kasti algk juh 1931-1932.
Estonian

Activity
Pildistamistööd
1912. aastal kuulutas ERM välja fotovõistluse. Fr. Kohtitsky sai teise auhinna (25 rbl).

-Type of activity
Pildistamistööd
Estonian

-Description
1912. aastal kuulutas ERM välja fotovõistluse. Fr. Kohtitsky sai teise auhinna (25 rbl).
Estonian

Education
1897-1898 Lihula Tuudi vallakool; 1898-1903 Karuse kikelkonnakool; 1904-1906 Haapsalu linnakool; 1906-1907 pedagoogiline kool

-Description
1897-1898 Lihula Tuudi vallakool; 1898-1903 Karuse kikelkonnakool; 1904-1906 Haapsalu linnakool; 1906-1907 pedagoogiline kool
Estonian

Residence
Saue, Tallinn

-Description
Saue, Tallinn
Estonian

Has works/objects at
Eesti Rahva Muuseum

-Set
Eesti Rahva Muuseum
--Description
Eesti Rahva Muuseum
Estonian

Reference
Estonian

Friedrich Kohtitsky päevapildiraamat. Koostaja: Tiina Tael. Eesti Rahva Muuseum, 2013.
Estonian

Kaljula Teder, "Eesti fotograafia teerajajaid". Eesti Raamat, Tallinn, 1972.
Estonian

Web reference
-Text
Eesti biograafiline andmebaas ISIK
Estonian