Vreim, Halvor (1894 - 1966) [no] Place holder

Vreim, Halvor (norwegian bokmål), Vreim, Halvor (swedish)

Artists, Norsk kunstnersleksikon (Nasjonalmuseet, Oslo) (External data)

Life role
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
October 13, 2017 2:46:42 PM CEST
January 12, 2019 2:23:05 AM CET
Published
Status

URI
http://data.nasjonalmuseet.no/resource/person_8736ab3940
Name
Vreim, Halvor
Norwegian bokmål

Vreim, Halvor
Swedish

Alternative name
Wreim, Halvor (til 1923)
Swedish

Birth
12.08.1894 Bø i Telemark

-Time
12.08.1894
-Place reference
Bø i Telemark

--Place (text)
Bø i Telemark
Swedish
Death
06.02.1966 Oslo

-Time
06.02.1966
-Place reference
Oslo

--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian