Malm, Harry A. (1897 - 1967) [et]

Malm, Harry A. (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
06/03/2019 13:02:45
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/02965c96-305d-4bcc-a7ca-c2befcc78214 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Malm, Harry A.
Estonian

First name
Harry A.
Estonian

Last name
Malm
Estonian

Alternative name
Harri Malm
Estonian

Birth
22.06.1897 Tallinn

-Time
22.06.1897
-Place reference
Tallinn

--Place (text)
Tallinn
Estonian
Death
17.09.1967 Stockholm

-Time
17.09.1967
-Place reference
Stockholm

--Place (text)
Stockholm
Estonian
Life role
Photographer 1927? 1936?

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1927? 1936?

--Earliest time
1927?
--Latest time
1936?
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Occupation
kirjastaja, reklaamibüroo omanik, ETA majandusülem, fotoamatöör

-Description
kirjastaja, reklaamibüroo omanik, ETA majandusülem, fotoamatöör
Estonian

Residence
Vana-Kalamaja 3, Tallinn; Stokholm

-Description
Vana-Kalamaja 3, Tallinn; Stokholm
Estonian

Note
Osales esimesel Soome-Eesti maavõistlusel Helsingis 1927-1928.a, sai kolmanda auhinna. Osales Teisel rahvusvahelisel fotokunstinäitusel Tallinnas 23.11-8.12.1929.a. Lahkus Eesti Foto-Klubist isiklike vastuolude tagajärjel 28.10.1928.a ning asutas Tallinna Fotoühingu 2.03.1929.a. Andis välja ajakirja "Fotokunst", 364 lehekülge kokku, 1930-1931.a. Andis välja fotoalast teatmik-käsiraamatut "Eesti Foto-Almanak", 1926-1932, väljaanne ilmus viies jaos. Koostas "Fotograafia oskussõnastiku", mis ilmus Tallinnas 1931/1932.a ning sisaldas üle 4000 märksõna. Tallinna Fotoklubi asutaja 14.11.1933.a ja abiesimees.
Estonian

Reference
Kaljula Teder, "Eesti fotograafia teerajajaid". Eesti Raamat, Tallinn, 1972.
Estonian