Description
AGRA
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1851
Byggested: Sunderland, England
Verft: John Watson
Ombygging: Ombygget 1873, 1878
Endelig skjebne: Solgt Britain 1899 og avrigget [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:17 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/0224cabc-fe0a-445f-b0e2-05b3fe4817da | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGRA
Norwegian bokmål

Other name
AGRA britisk s.n.

-Name
AGRA
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål

Description
AGRA
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1851
Byggested: Sunderland, England
Verft: John Watson
Ombygging: Ombygget 1873, 1878
Endelig skjebne: Solgt Britain 1899 og avrigget
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
630 brt
604 netto
Mål: 130 - 30 - 19,5 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Larvik
Kristiania 1884, -1899

Skipsfører:

S. Steen
J. Hansen 1890
P. Pedersen 1894-99

Eier:

O. Christiansen mf.lg
G. Wilhelmsen 1884, -1899 (A/S Agra)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 630 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
630
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 604 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
604
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 130 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
130
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 30 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
30
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 19,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
19,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1851 Sunderland, England @ John Watson
1851

-Timespan
1851

--Earliest time
1851
-Dating comment
1851
Norwegian bokmål

-Place reference
Sunderland, England @ John Watson

--Place (text)
Sunderland, England @ John Watson
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål